Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

grafika: Bękarty
Galeriagrafika: Bękarty

Zapraszamy na otwartą dla publiczności Akademię Miasta! W sobotę, 4 grudnia o godz. 10:00 odbędzie się seminarium z udziałem urzędników i urzędniczek z Gdyni, Wrocławia i Poznania, z którymi porozmawiamy o budowaniu miast wrażliwych w Polsce – miast sprawiedliwych społecznie i bezpiecznych ekologicznie. Otwarte prelekcje zaproszonych gości połączone z panelem dyskusyjnym odbędą się w formie online.

Projekt Akademii Miasta zakończą projekcje filmowe z selekcji Watch Docs. 15 i 16 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy do biura Fundacji Malta na filmy, które podejmą temat kryzysu klimatycznego. Poznamy Emmanuela Cappellina, który swój film „Kiedy już wiesz" poświęca kwestii globalnego ocieplenia. Simon Wood przedstawi „Raport z suchego miasta" obrazując sytuację kończących się zasobów wody w Kapsztadzie. Reżyserzy „Złotej trucizny" sportretują Mariette Lefferink, która nagłaśnia temat wydobycia złota z towarzyszącym mu uranem, który rozprzestrzeniając się wkoło szkodzi mieszkańcom.

Na otwarte wydarzenia Akademii Miasta obowiązują zapisy mailowe: zapisy@malta-festival.pl.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

Otwarte prelekcje i panel dyskusyjny:
4.12, sobota, 10:00-12:00, online – W stronę miast wrażliwych? Kryzys klimatyczny, a działania polskich miast, link: https://bit.ly/3xN4srh (Meeting ID: 817 7176 9444, Passcode: 467634).

Pokazy filmów z selekcji Watch Docs:
15.12, środa, 18:00-19:45 – Kiedy już wiesz (reż. Emmanuel Cappellin)
16.12, czwartek, 18:00-18:15 – Raport z suchego miasta (reż. Simon Wood, François Verster)
16.12, czwartek, 18:15-19:30 – Złota Trucizna (reż. Sylvia Vollenhoven, Fredrik Gertten)

Projekt filmowy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

Panel jest częścią programu Akademii Miasta – interdyscyplinarnego kursu dla miejskich aktywistów, animatorek, architektów, badaczek i urzędników, realizowanego od 2016 roku przez Fundację Malta. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#poznanwspiera