Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Materiał prasowy VOX
GaleriaMateriał prasowy VOX

Tegoroczne hasło 31. edycji brzmi „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Wracamy do korzeni! Myśl o dobrych powrotach zarówno programowych, jak i powrotach do dobrych relacji partnerskich, towarzyszy nam przy organizowaniu kolejnej edycji Festiwalu Malta w czasie pandemii. Głównym partnerem 31. edycji Festiwalu Malta oraz opiekunem strefy dziecięcej jest marka VOX, która od lat wspiera twórców w ich działalności.

Bardzo nas cieszy, że partnerzy Malty włączają się w program festiwalu, są częścią naszego artystycznego świata, współtworzą klimat i przede wszystkim wnoszą swoją energię w organizację tego wielkiego miejskiego święta.

Głównym partnerem 31. edycji Festiwalu Malta oraz opiekunem strefy dziecięcej jest marka VOX, która od lat wspiera twórców w ich działalności. W strefie dziecięcej odbędzie się współorganizowany przez VOX warsztat konstruktorski, podczas którego najmłodsi stworzą domki dla owadów, które ostatecznie zawisną na balkonach i w ogrodach dzieci. W tym roku oprócz merytorycznej współpracy z Festiwalem, marka VOX podjęła się jeszcze jednego zadania – zaprojektowała i wyposażyła siedzibę Fundacji Malta, która mieści się w zabytkowym budynku w centrum Poznania.

Współpracę z Piotrem Voelkelem i VOX zaczęliśmy w 1997 roku. Wtedy po raz pierwszy festiwal dostał dużą porcję drewna na zbudowanie konstrukcji do jednego ze spektakli, kolejne lata owocowały różnymi formami współpracy. Dokładnie 18 lat temu zakładaliśmy Fundację Malta, wówczas biuro w Centrum Kultury Zamek zostało w całości wyposażone w meble VOX, szafy, biura, krzesła. VOX był wielkokrotnie merytorycznym partnerem Malty, tak też jest w tym roku. – wspomina dyrektor Festiwalu Malta Michał Merczyński.

Drogi VOX i Festiwalu Malta krzyżują się od ponad 20 lat. W poprzednich edycjach marka współtworzyła strefy dziecięce, wielokrotnie wspierała organizatorów w budowie infrastruktury festiwalowej, wyposażyła także pierwsze biuro Fundacji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W tym ostatnim aspekcie historia w tym roku zatoczyła koło – VOX podjął się wyposażenia i zaprojektowania siedziby Fundacji w przestrzeni poznańskiej Arkadii. – Stanęliśmy przed wyjątkowym wyzwaniem, by stworzyć w loftowym wnętrzu, funkcjonalne i wielozadaniowe biuro. Jest to niezwykła przestrzeń, otwarta dla różnych inicjatyw twórczych, ekologicznych i artystycznych, ale przede wszystkim miejsce pracy Fundacji Malta. Projektantka VOX po wielu rozmowach z przedstawicielami Fundacji stworzyła funkcjonalne, “uszyte na miarę” rozwiązania bazujące na systemie meblowym Creative w towarzystwie innych mebli i artykułów dekoracyjnych VOX. – mówi Przemysław Jędrowski, Marketing & Communications Director w VOX.  

W nowo wyposażonej siedzibie czuć ducha twórczej wolności. Pracownicy Fundacji Malta już od kilku tygodni korzystają z nowych rozwiązań i pracują nad zbliżającą się edycją festiwalu. – W odnowionych wnętrzach czujemy się jak w domu. Nowe meble doskonale oddają charakter tego miejsca, współgrają z nim i dodają mu nowej energii. Przestrzeń nie straciła nic ze swojego uroku, a wręcz przeciwnie – wyposażenie od VOX podkreśla wszystkie jego atuty. – mówi Agnieszka Kopiewska, kierownik komunikacji, rzeczniczka prasowa Festiwalu Malta. 

ZOBACZ WIDEO Z METAMORFOZY BIURA